کاوردوش (کابین‌دوش)

در بسیاری از فضاهای داخلی سرویس‌ها برای جدا سازی روشویی و توالت، می‌توان فضای سرویس را با صرف کمترین هزینه و به وسیله شیشه‌ی دور دوشی تقسیم بندی نمود. از مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت و سهولت تولید
 • بدون نیاز به تخریب و بازسازی محیط
 • ایزالاسیون و حفظ حرارت
 • ظاهری زیبا واشکال متنوع
طراحی استخر و فضای بیرون، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. این امر سبب گردیده که معماران خلاق امروزی، استخرهای شیشه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و فضاهای چشم نواز و منحصر به فردی را خلق نمایند. استخرهای شیشه‌ای به روش‌های زیادی قابل اجرا می‌باشند که از متداول ترین آنها می‌توان پنجره شفاف در دیواره، دیواره شیشه‌ای و کف شیشه‌ای را نام برد.
استخر

طراحی استخر و فضای بیرون، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. این امر سبب گردیده که معماران خلاق امروزی، استخرهای شیشه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و فضاهای چشم نواز و منحصر به فردی را خلق نمایند. استخرهای شیشه‌ای به روش‌های زیادی قابل اجرا می‌باشند که از متداول ترین آنها می‌توان پنجره شفاف در دیواره، دیواره شیشه‌ای و کف شیشه‌ای را نام برد.

آسانشور شیشه ای

در دوران جدید طراحان، آسانسور را تنها وسیله‌ای برای حمل و نقل نمی‌دانند، بلکه استفاده و اجرای آسانسور شیشه‌ای نقش پر رنگی در مفهوم زیبایی شناسی در طراحی مدرن ساختمان ایفا می‌کند و نظر بسیاری از معماران بزرگ را به خود جلب کرده است. استفاده از آسانسور شیشه‌ای یا پانوراما در ساختمانهای بلند قامت امروزی و منازل ویلایی دوبلکس و تریبلکس، زیبایی فضا را دو چندان کرده و باعث می‌شود مسافرین فضاهای مختلف ساختمان را رؤیت و از محیط لذت ببرند.

آلاچیق و سایبان شیشه ای

می‌توان گفت که آلاچیق شیشه‎‌ای نوعی سایبان یا اقامتگاهی موقت است که رهگذران از آن برای استراحتی کوتاه از آن استفاده می‌کنند. این نوع سازه با مصالحی متفاوت از آنچه در ساختمان سازی استفاده شده ساخته می‌شود.
نکته‌ای که در ساخت آلاچیق شیشه‌ای بسیار مورد اهمیت قرار می‌گیرد این است که آلاچیق شیشه‌ای به گونه‌ای طراحی شود که از نظر زیبایی بصری بسیار قابل توجه باشد. اگر دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که معمولاً در اطراف یا میان آلاچیق‌ها حوض کوچک یا آبنمای زیبایی کار شده است. برای ساخت آلاچیق شیشه‌ای هیچ گونه فرمول خاصی وجود ندارد. نقاطی که معمولاً مکان مناسبی برای ایجاد آلاچیق شیشه‌ای می‌باشد عبارت است از: کنار استخرها، آبنماها یا در میان توده‌ای از درختان.
معمولاً برای طراحی آلاچیق شیشه‌ای به چگونگی همخوانی با دیگر عوامل، موقعیت زمین و ایده طراح توجه ویژه می‌گردد.

پارتیشن

درراستای بهینه‌سازی فضای منزل و محل کار، تقسیم بندی فضای ادارات و منازل به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است. همین امر سبب گردیده برای ایجاد فضای تفکیک شده از پارتیشن استفاده شود. استفاده از انواع پارتیشن به علت مزایایی که در پایین به آن اشاره شده است، بسیار متداول گشته که در میان آن‌ها پارتیشن شیشه‌ای به دلیل مزایا، چشم نوازی و زیبایی بیشتر و همچنین عبور هر چه بیشتر نور و روشنایی، نسبت به دیگر متریال‌های موجود، انتخابی ماهرانه‌تر است.
مزایا:

 • حمل و نصب آسان
 • قابلیت جابه‌جایی
 • هزینه نگهداری پایین
 • ایجاد فضای کاربردی
پله و جان‌پناه

استفاده از پله‌های شیشه‌ای، زیبایی دو چندانی را دارا بوده و علاوه بر جلوه بصری خاصی که به فضای داخلی ساختمان می‌دهد، از پرت شدن فضا نیز جلوگیری می‌کند. انتخاب پله‌های شیشه‌ای مورد استقبال معماران بزرگ و خاص‌پسند، قرار گرفته است.
نرده‌های شیشه‌ای از ابتدای پیدایش تا به امروز همواره مورد توجه طراحان قرار داشته است.به دست آمدن سطح یکپارچه و شفاف حاصل از ساختار شیشه‌ای این نرده‌ها یکی از عواملی است که باعث محبوبیت آن شده است.طرح‌های بسیار متنوعی که برای هندریل‌های شیشه‌ای وجود دارد در کنار طیف گسترده یراق آلات و امکان استفاده از شیشه‌های سکوریت، لمینیت، خم در کنار افزایش ایمنی به زیباتر شدن راه پله شما کمک می‌کند.ترکیب فولاد ضد زنگ، به همراه شیشه شفاف نه تنها در زمینه هندریل شیشه‌ای , که در تمام زمینه‌های دیگر نیز خیره کننده و از لحاظ زیبایی شناسی از ارزش بالائی برخوردار است.
از محاسن دیگر هندریل‌های شیشه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه نگهداری بسیار پایین
 • نصب سریع
 • امکان استفاده در فضای داخلی و خارجی
 • طیف بسیار گسترده طرح و رنگ
درب شیشه ای

توضیح درب شیشه ای

دیوارپوش و بین کابینتی

توضیح دیوارپوش و بین‌کابینتی

توضیح سقف و کف شیشه ای